Bandă LED COB 10W/m 12V fără protecție IP20 Proiect rolă 50m
Descriere
Banda LED cu o putere de 10 W/m la 12 V, în colac de proiect de 50 de metri este o soluție de calitate superioară, destinată instalațiilor profesionale, realizărilor extinse și utilizatorilor exigenți, care pun accent pe fiabilitate, durabilitate și calitatea generală a iluminatului. Datorită bobinei lungi, permite instalarea de linii continue fără a fi necesară conectarea mai multor segmente scurte, eliminând astfel lipirea conexiunilor, accelerând montajul și minimizând riscul de erori.
Diodele LED de înaltă calitate utilizate, conectate cu fir de aur și montate pe un substrat PCB din cupru cu două straturi, asigură o performanță stabilă, o disipare eficientă a căldurii și o luminozitate constantă pe termen lung, fără o degradare semnificativă. Astfel, banda LED îndeplinește cerințele proiectelor premium, unde se pune accent pe funcționarea fără probleme.
Dintr-o putere de 10 W/m, atinge un flux luminos de până la 1100 lm/m la o densitate de 480 LED/m, asigurând o iluminare uniformă și continuă pe toată lungimea. Desigur, există o înaltă fidelitate a redării culorilor cu un CRI mai mare de 90, datorită căreia culorile sunt naturale și nealterate.
Prețul este afișat pentru 1 metru de bandă LED.
Lungimea maximă recomandată de conectare într-o singură bucată este de 5 metri, perioadă în care nu apar scăderi vizibile de tensiune. Pentru a menține o luminozitate uniformă la instalații mai lungi, recomandăm ca la o lungime de peste 10 metri, banda LED să fie alimentată din ambele capete, pentru a evita scăderile de tensiune.

| Culoarea luminii | alb extra cald, alb cald, alb natural, alb rece |
| Durată de viață | până la 50.000 ore |
| Flux luminos | 650 lm/m, 1000 lm/m, 1050 lm/m, 1100 lm/m |
| Garanție | 3 ani |
| Grad de protecție | IP20 |
| Înălțimea benzii | 2,4 mm |
| Indice de redare a culorilor (CRI) | >90 Ra |
| Înfășurare pe o bobină | 50 m |
| Lățimea benzii | 10 mm |
| Lungime secționabilă | la fiecare 2,5 cm |
| Lungimea maximă a conexiunii | 5 m (10 m când este conectat de la ambele capete) |
| Numărul de LED-uri | 480 LED/m |
| Putere | 10 W/m |
| Temperatură de culoare | 3000 K, 4000 K, 6000 K, 2000K |
| Temperatura de lucru | -15°C până la max. 45°C |
| Tensiunea de intrare | DC 12 V |
| Unghiul fasciculului | 180° |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
