Bandă LED COB SLIM 6W/m 24V fără protecție IP20
Descriere
Benzile LED COB sunt învelite într-un fosfor, care le face să strălucească uniform și le crește unghiul de impact.
Spre deosebire de benzile LED de calitate inferioară, ale noastre acestea nu își pierd rapid luminozitatea și nu există riscul de defectare accidentală a LED-urilor individuale.
Din puterea de 6W/m, banda produce până la 620lm/m. Densitatea LED-urilor este de 504pcs/m, astfel încât banda strălucește uniform pe întreaga sa lungime. Această bandă trebuie să fie lipită în lamele din aluminiu datorită disipării căldurii de la LED-uri. Benzile sunt echipate cu o peliculă autoadezivă albastră care aderă perfect la substrat. Acesta trebuie să fie neted și trebuie degresat înainte de lipire.
Centura atinge gradul de protecție IP20, ceea ce înseamnă că nu este protejat împotriva apei sau a prafului. Toate benzile LED pe care le oferim sunt reglabile.
Prețul este pentru 1 metru de bandă LED. Înfășurarea standard pe rolă este de 5 metri. Încercăm să scurtăm benzile astfel încât să aveți cablurile de alimentare pe lungimea comandată, dar banda poate sosi fără ele. Prin urmare, vă recomandăm să profitați de gama largă de conectori de alimentare.
Dacă aveți de gând să conectați o bucată de bandă LED mai lungă de 5 metri, vă recomandăm să alimentați banda de la ambele capete, astfel încât să nu existe pierderi vizibile de luminozitate.
Dacă nu știți cum să instalați banda LED, utilizați instrucțiunile noastre de aici.
Cele mai frecvente utilizări ale acestei benzi: ca iluminare principală și decorativă, iluminare a blatului de lucru din bucătărie, în tavanul din gips-carton ca iluminare indirectă, în camere de lucru și birouri, coridoare, iluminare a vitrinelor, iluminat în vestiare, scări, tavane, vitrine, rafturi, oglinzi, bunuri în magazine și ferestre, exponate în muzee sau iluminat elegant în baruri.
Produse alternative
| Bandă adezivă 3M | DA |
| Culoarea luminii | alb cald, alb natural, alb rece |
| Durată de viață | până la 50.000 ore |
| Flux luminos | 580 lm/m, 620 lm/m, 655 lm/m |
| Garanție | 3 ani |
| Grad de protecție | IP20 |
| Înălțimea benzii | 2 mm |
| Indice de redare a culorilor (CRI) | >80 Ra |
| Înfășurare pe o bobină | 5 m |
| Lățimea benzii | 5 mm |
| Lungime secționabilă | la fiecare 13,89 mm |
| Numărul de LED-uri | 504 LED/m |
| Putere | 6 W/m |
| Temperatură de culoare | 3000 K, 4000 K, 6000 K |
| Temperatura de lucru | -15°C până la max. 60°C |
| Tensiunea de intrare | DC 24 V |
| Tip LED | Sanan |
| Unghiul fasciculului | 180° |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
