GoSmart Sonerie video IP-20PoE cu încuietoare pentru ușă și WiFi
Descriere
Aveți o imagine de ansamblu constantă asupra celor care vă stau la ușă – fie că sunteți acasă, la serviciu sau în deplasare. Videointerfonul GoSmart IP-20PoE este echipat cu o cameră Full HD cu un unghi de vizualizare de 160° și vedere pe timp de noapte cu o rază de până la 10 m, oferind astfel o imagine clară zi și noapte. Butonul iluminat facilitează orientarea vizitatorilor chiar și după lăsarea întunericului.
Datorită tehnologiei PoE (Power over Ethernet), este suficient un singur cablu Ethernet, care transmite atât alimentarea, cât și datele. Instalarea este, prin urmare, rapidă, clară, iar dispozitivul poate fi amplasat până la 100 m de sursă – injectorul PoE este inclus în pachet.
Detectorul de mișcare integrat vă va alerta imediat prin aplicația mobilă EMOS cu privire la orice activitate din fața ușii. În același timp, se va porni înregistrarea pe un card SD sau în cloud, astfel încât totul să fie înregistrat în siguranță. Comunicarea audio bidirecțională cu microfon și difuzor vă permite să vorbiți cu vizitatorul direct de pe telefon – fie că doriți să lăsați curierul să intre în curte, fie că cereți copilului să aștepte până ajungeți acasă.
Un mare avantaj este posibilitatea de conectare cu yala electrică și de deblocare a ușii de la distanță prin aplicație sau cu ajutorul unui cip RFID. Puteți conecta mai multe sonerii interioare la videointerfon și astfel să vă asigurați că nu veți rata niciun sunet, nici în zonele mai îndepărtate ale casei.
Dispozitivul suportă control vocal prin Amazon Alexa și Google Assistant și este complet compatibil cu platforma TUYA. Datorită acestui lucru, îl puteți conecta cu ușurință la alte elemente inteligente din locuință și puteți seta scenarii practice – de exemplu, aprinderea automată a luminii la primirea unui apel sau pornirea iluminatului pe alee la deschiderea porții.
GoSmart IP-20PoE combină designul modern, funcțiile de securitate și operarea simplă. Va deveni astfel un paznic de încredere al ușii de la intrare și un ajutor inteligent pentru întreaga familie.
Conținutul pachetului:
Videointerfon IP-20PoE
Sonerie interioară
Adaptor de alimentare
Reducție de alimentare
Injector PoE
Kit de montaj
7x cheie RFID
| Aplicații compatibile | EMOS GoSmart, LIDL, SMART LIFE, TUYA |
| Comunicare vocală | în două sensuri |
| Control de blocare | DA |
| Control vocal | Amazon Alexa, Asistent Google |
| Controlul deplasării porții | NU |
| Controlul volumului | DA |
| Culoarea produsului | gri |
| Detectarea mișcării | DA |
| Dimensiuni | 140 x 69 x 38 mm (unitate cameră), ø42 x 34 mm (sonerie) |
| Element de detectare a camerei | 1/2,9" CMOS GC2053 |
| Frecvență de transmisie | RF 2,4 GHz + WiFi, Frecvență radio 2,4 GHz, WiFi |
| Grad de protecție | IP44 |
| Max. luminozitate de vedere nocturnă | 10 m |
| Numărul de melodii | 10 |
| Pornirea soneriei interne | AC 230 V |
| Protocol de comunicare | Wifi |
| Rezoluția camerei | 1 920 x 1 080 px |
| Salvare automată a imaginii | DA |
| Se salvează pe cardul SD | DA |
| Sirenă | NU |
| Stocare în cloud | DA |
| Suport sisteme de operare | Android, iOS |
| Sursa de alimentare a camerei | DC 12-48 V / PoE |
| Unghiul camerei | 160° |
| Vedere pe timp de noapte | DA |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
