Panou LED alb aplicat cu ramă 30 x 120cm 40W UGR Economic
Descriere
Cel mai ieftin panou UGR LED aplicat de 30 x 120 cm cu o putere de 40 W reprezintă o soluție de iluminat economică și fiabilă, cu o eficiență de 100 lm/W și un flux luminos de 4.000 lm. Datorită capacului microprismatic UGR, asigură o dispersie uniformă a luminii și minimizează orbirea neplăcută, ceea ce veți aprecia în special în birouri, săli de clasă, cabinete sau alte spații de lucru unde se pune accent pe confortul vizual.
În pachet este inclus un cadru din aluminiu care servește ca element de montare pentru fixarea panoului pe tavan. Rama este formată din 4 părți, care sunt asamblate cu ușurință folosind mânerele interne în formă de L, astfel încât niciun șurub să nu fie vizibil din partea vizibilă a ramei.
Panoul LED poate fi reglat prin înlocuirea cu această sursă de alimentare reglabilă, pe care o înlocuiți cu sursa de alimentare inițială nereglabilă. După această înlocuire, corpul de iluminat poate fi controlat cu ajutorul unui variator triac.




Panoul LED se caracterizează prin pornire instantanee la putere maximă, funcționare silențioasă fără zgomot și durată de viață lungă de până la 50.000 de ore. Nu este sensibil la comutarea frecventă, nu se supraîncălzește și nu necesită întreținere, ceea ce îl face o soluție eficientă pentru funcționarea zilnică. Fiabilitatea execuției este confirmată și de garanția extinsă de 3 ani.
Corpurile de iluminat cu LED sunt potrivite pentru iluminarea continuă cu lumină naturală timp de maximum 10 - 12 ore pe zi. Funcționarea prelungită reduce durata de viață și poate duce la pierderea garanției.
| Clasă energetică | E |
| Clasificare după mărime | 300 x 1200 mm, 30 x 120 cm |
| Culoarea luminii | alb natural |
| Culoarea produsului | alb |
| Dimabil | NU (după înlocuirea sursei de alimentare DA) |
| Dimensiuni | 300 x 1200 x 70 mm |
| Durată de viață | 50.000 ore |
| Factor de orbire (UGR) | UGR<19 |
| Flux luminos | 4000 lm |
| Formă | rectangular |
| Garanție | 3 ani |
| Grad de protecție | IP20 |
| Indice de redare a culorilor (CRI) | >80 Ra |
| Material | aluminiu, plastic |
| Putere | 40 W |
| Temperatură de culoare | 4000 K |
| Tensiunea de intrare | AC 230 V |
| Unghiul fasciculului | 85° |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
