Panou LED alb aplicat cu ramă 60 x 60cm 40W IP65 Premium
Descriere
Panou LED premium cu o putere de 40 W oferă o iluminare economică și fiabilă, cu o randament 120 lm/W şi flux luminos de 4 800 lm. Emite o lumină plăcută albă diurnă, cu o temperatură de 4 000 K, care arată natural și asigură o iluminare uniformă a întregului spațiu, fără strălucire și pâlpâire neplăcută.
Construcție durabilă cu grad de protecție IP65 în combinație cu driver LED rezistent la apă permite utilizarea chiar și în medii cu umiditate sau praf ridicat. Soluție potrivită, de exemplu, pentru unități de alimentație publică, dușuri și vestiare, centre de fitness, laboratoare, unități de procesare a alimentelor, spălătorii auto sau instalații exterioare.
În pachet este inclus un cadru din aluminiu care servește ca element de montare pentru fixarea panoului pe tavan. Rama este formată din 4 părți, care sunt asamblate cu ușurință folosind mânerele interne în formă de L, astfel încât niciun șurub să nu fie vizibil din partea vizibilă a ramei.
Panoul LED este reglabil prin înlocuirea cu acest driver reglabil, pe care îl înlocuiți cu driverul original nereglabil. După această înlocuire, corpul de iluminat poate fi controlat cu un variator triac. Totuși, trebuie luat în considerare faptul că driverul reglabil nu mai are același grad de protecție ca driverul original, ceea ce poate duce la o reducere a gradului total de protecție IP al corpului de iluminat.
Cadrul din aluminiu de înaltă calitate asigură o disipare eficientă a căldurii, pornire instantanee fără zgomot și durată lungă de viață de până la 50 000 de ore oferă o funcționare fără griji, cu costuri minime de întreținere.




Tehnologie modernă, performanță ridicată, design durabil și garanție extinsă de 5 ani fac din acest panou LED o alegere ideală oriunde este necesară o iluminare fiabilă și de înaltă calitate, chiar și în condiții dificile.
Corpurile de iluminat cu LED sunt potrivite pentru iluminarea continuă cu lumină naturală timp de maximum 10 - 12 ore pe zi. Funcționarea prelungită reduce durata de viață și poate duce la pierderea garanției.
| Clasă energetică | D |
| Clasificare după mărime | 600 x 600 mm, 60 x 60 cm |
| Culoarea luminii | alb natural |
| Culoarea produsului | alb |
| Dimabil | NU (după înlocuirea sursei de alimentare DA) |
| Dimensiuni | 600 x 600 x 70 mm |
| Durată de viață | 50.000 ore |
| Flux luminos | 4800 lm |
| Formă | pătrat |
| Garanție | 5 ani |
| Grad de protecție | IP65 |
| Indice de redare a culorilor (CRI) | >80 Ra |
| Material | aluminiu, plastic |
| Putere | 40 W |
| Temperatură de culoare | 4000 K |
| Tensiunea de intrare | AC 230 V |
| Unghiul fasciculului | 112° |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
