Panou LED alb încastrat 30 x 120cm 40W IP65 Premium
Descriere
Panou LED alb de 40 W pentru montaj pe tavan oferă o iluminare economică și fiabilă, cu o randament 120 lm/W şi flux luminos de 4 800 lm. Emite o lumină plăcută albă diurnă, cu o temperatură de 4 000 K, care arată natural și asigură o iluminare uniformă a întregului spațiu, fără strălucire și pâlpâire neplăcută.
Construcție rezistentă cu grad de protecție IP65, combinată cu driver LED impermeabil, permite utilizarea chiar și în medii cu umiditate sau praf ridicat. Soluție potrivită, de exemplu, pentru unități de alimentație publică, dușuri și vestiare, centre de fitness, laboratoare, unități de procesare a alimentelor, spălătorii auto sau instalații exterioare.
Panoul LED poate fi reglat prin înlocuire cu acest driver reglabil, pe care îl înlocuiți cu driverul original nereglabil. După această înlocuire, corpul de iluminat poate fi controlat cu un variator triac. Cu toate acestea, trebuie luat în considerare faptul că driverul reglabil nu mai are aceeași protecție ca driverul original, ceea ce poate duce la reducerea protecției IP generale a corpului de iluminat.
Cadrul din aluminiu de înaltă calitate asigură o disipare eficientă a căldurii, pornire instantanee fără zgomot și durată lungă de viață de până la 50 000 de ore oferă o funcționare fără griji, cu costuri minime de întreținere.




Plafoniera dreptunghiulara este destinat în primul rând să raster casete de tavan soffituri, dar se poate face a adauga la orice tavan fix folosind aluminiu cadru pentru montare.
Tehnologie modernă, performanță ridicată, design durabil și garanție extinsă de 5 ani fac din acest panou LED o alegere ideală oriunde este necesară o iluminare fiabilă și de înaltă calitate, chiar și în condiții dificile.
Corpurile de iluminat cu LED sunt potrivite pentru iluminarea continuă cu lumină naturală timp de maximum 10 - 12 ore pe zi. Funcționarea prelungită reduce durata de viață și poate duce la pierderea garanției.
| Clasă energetică | D |
| Clasificare după mărime | 300 x 1200 mm, 30 x 120 cm |
| Culoarea luminii | alb natural |
| Culoarea produsului | alb |
| Dimabil | NU (după înlocuirea sursei de alimentare DA) |
| Dimensiuni | 295 x 1195 x 32 mm |
| Durată de viață | 50.000 ore |
| Flux luminos | 4800 lm |
| Formă | rectangular |
| Garanție | 5 ani |
| Grad de protecție | IP65 |
| Indice de redare a culorilor (CRI) | >80 Ra |
| Material | aluminiu vopsit |
| Putere | 40 W |
| Temperatură de culoare | 4000 K |
| Tensiunea de intrare | AC 230 V |
| Unghiul fasciculului | 112° |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
