Panou LED alb încastrat 60 x 60cm 16-35W UGR CCT Proiect
Descriere
Panou LED premium cu putere reglabilă 16-35W si eficienta 130lm/W pentru un pret grozav. Modelul UGR are un capac microprismatic unic care asigură o difuzie excelentă a luminii și minimizează strălucirea neplăcută. Acesta poate fi utilizat, de exemplu, în săli de clasă, cabinete medicale sau studiouri de proiectare. Acest panou de 16-35W , 60 x 60cm este perfect pentru aplicațiile cu tavan suspendat . Este ușor de inserat în tavane casetate, dar poate fi comandat și cu accesorii pentru instalarea în gips-carton sau pentru atașarea la un tavan din cărămidă sau agățat.
Prin intermediul comutatorului DIP, puteți seta nu numai puterea dorită - 16 / 18 / 21 / 25 / 27 / 31 / 33 / 35 W, dar și culoarea luminii după necesități – alb cald (3000 K), alb neutru (4000 K) sau alb rece (6000 K).
Acest panou LED este furnizat cu o sursă de alimentare Lifud de calitate cu o tensiune de ieșire în intervalul 28-42V, datorită căreia oferim o garanție de 5 ani.




Panourile LED se aprind instantaneu la putere maximă. Ele ating o luminozitate ridicată. Acestea nu sunt susceptibile la comutări frecvente și au o durată lungă de viață. Sunt fără întreținere. Nu fac zgomote neplăcute. În comparație cu plafonierele convenționale, acestea nu se supraîncălzesc, sunt subțiri, iar LED-urile individuale nu sunt vizibile.
Corpurile de iluminat cu LED sunt potrivite pentru iluminarea continuă cu lumină naturală timp de maximum 10 - 12 ore pe zi. Funcționarea prelungită reduce durata de viață și poate duce la pierderea garanției.
| Clasă energetică | D |
| Clasificare după mărime | 600 x 600 mm, 60 x 60 cm |
| Culoarea luminii | alb cald, alb natural, alb rece |
| Culoarea produsului | alb |
| Dimabil | NU (după înlocuirea sursei de alimentare DA) |
| Dimensiuni | 595 x 595 x 35 mm |
| Durată de viață | 50.000 ore |
| Factor de orbire (UGR) | UGR<19 |
| Flux luminos | 2340 lm, 4030 lumeni, 2080 lumeni, 2730 lumeni, 3250 lumeni, 3510 lumeni, 4290 lumeni, 4550 lumeni |
| Formă | pătrat |
| Garanție | 5 ani |
| Grad de protecție | IP20 |
| Indice de redare a culorilor (CRI) | >80 Ra |
| Material | aluminiu, plastic |
| Putere | 16 W, 18 W, 21 W, 25 W, 27 W, 31 W, 33 W, 35 W |
| Temperatură de culoare | 3000-6000 K |
| Temperatura de lucru | -20°C până la 40°C |
| Tensiunea de intrare | AC 230 V |
| Unghiul fasciculului | 85° |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
