Panou LED alb încastrat 60 x 60cm 16-35W UGR CRI Proiect
Descriere
Panou LED premium cu putere reglabilă 16-35W și eficiență de 140lm/W pentru un pret grozav. Modelul UGR are un capac microprismatic unic care asigură o difuzie excelentă a luminii și minimizează strălucirea neplăcută. Acesta poate fi utilizat, de exemplu, în săli de clasă, cabinete medicale sau studiouri de proiectare. Acest panou de 16-35W , 60 x 60cm este perfect pentru aplicațiile cu tavan suspendat . Este ușor de inserat în tavane casetate, dar poate fi comandat și cu accesorii pentru instalarea în gips-carton sau pentru atașarea la un tavan din cărămidă sau agățat.
Acest modelul oferă un comutator DIP pentru reglarea puterii. Acesta vă permite să setați puterea dorită 16-18-21-25-27-31-33-35W.
Un mare avantaj este, de asemenea, calitatea înaltă a redării culorilor cu un indice CRI mai mare de 90. Datorită acestui lucru, culorile obiectelor iluminate sunt naturale și fidele, ceea ce este deosebit de important în spațiile unde se pune accent pe confortul vizual și pe percepția precisă a detaliilor. CRI exprimă gradul de distorsiune a culorilor în comparație cu lumina de referință – cu cât valoarea este mai mare, cu atât redarea culorilor este mai precisă.

Acest panou LED este furnizat cu o sursă de alimentare Lifud de calitate cu o tensiune de ieșire în intervalul 28-42V, datorită căreia oferim o garanție de 5 ani.
Panoul cu LED-uri poate fi atenuat cu un variator triac și o sursă de alimentare 102284 sau numai cu sursa de alimentare Miboxer PL1.




Panourile LED se aprind instantaneu la putere maximă. Ele ating o luminozitate ridicată. Acestea nu sunt susceptibile la comutări frecvente și au o durată lungă de viață. Sunt fără întreținere. Nu fac zgomote neplăcute. În comparație cu plafonierele convenționale, acestea nu se supraîncălzesc, sunt subțiri, iar LED-urile individuale nu sunt vizibile.
Corpurile de iluminat cu LED sunt potrivite pentru iluminarea continuă cu lumină naturală timp de maximum 10 - 12 ore pe zi. Funcționarea prelungită reduce durata de viață și poate duce la pierderea garanției.
| Clasă energetică | C |
| Clasificare după mărime | 600 x 600 mm, 60 x 60 cm |
| Culoarea luminii | alb natural |
| Culoarea produsului | alb |
| Dimabil | NU (după înlocuirea sursei de alimentare DA) |
| Dimensiuni | 595 x 595 x 32 mm |
| Durată de viață | 50.000 ore |
| Factor de orbire (UGR) | UGR<19 |
| Flux luminos | 2240 lm, 2520 lm, 2940 lm, 3500 lm, 3780 lm, 4340 lm, 4620 lm, 4900 lm |
| Formă | pătrat |
| Garanție | 5 ani |
| Grad de protecție | IP20 |
| Indice de redare a culorilor (CRI) | >90 Ra |
| Material | aluminiu, plastic |
| Putere | 16 W, 18 W, 21 W, 25 W, 27 W, 31 W, 33 W, 35 W |
| Temperatură de culoare | 4000 K |
| Temperatura de lucru | -20°C până la 40°C |
| Tensiunea de intrare | AC 230 V |
| Unghiul fasciculului | 85° |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
