Panou LED alb încastrat cu arcuri 30 x 120cm 40W IP65 Premium
Descriere
Panou LED cu dimensiunea de 30 x 120 cm și puterea de 40 W oferă iluminare economică și fiabilă, cu o eficiență ridicată de 120 lm/W și un flux luminos de 4.800 lm. Emişte o lumină albă de zi plăcută, la o temperatură de 4000K, care pare naturală și asigură o iluminare uniformă a spațiului, fără orbire sau pâlpâire neplăcută.
Pachetul include și cleme de montaj pentru instalarea încastrată a panoului LED în gips-carton. Pachetul conține 4 suporturi pentru fixarea fermă și sigură a panoului.
Construcția rezistentă cu grad de protecție IP65, în combinație cu driverul LED rezistent la apă, permite utilizarea chiar și în medii cu umiditate ridicată sau praf. Panoul LED suspendat este potrivit, de exemplu, pentru unități de alimentație publică, dușuri și vestiare, centre de fitness, laboratoare, unități de procesare a alimentelor, spălătorii auto sau alte spații unde este necesară o iluminare fiabilă și rezistentă.
Panoul LED poate fi dimabil după înlocuirea driverului original non-dimabil cu o sursă de alimentare compatibilă și dimabilă sursă de alimentare dimabilă. Ulterior, corpul de iluminat poate fi controlat printr-un variator triac. Cu toate acestea, trebuie luat în considerare faptul că sursa dimabilă ar putea să nu mai atingă același grad de protecție IP ca driverul original, ceea ce poate afecta gradul de protecție general al corpului de iluminat.
Rama de aluminiu de înaltă calitate asigură o disipare eficientă a căldurii, o rezistență mecanică ridicată și o durată de viață de până la 50.000 de ore. Garanția extinsă de 5 ani este o garanție a funcționării fiabile și a manoperei de calitate.




Panoul LED luminează instantaneu la putere maximă, atinge o luminozitate ridicată și nu este predispus la comutări frecvente. Datorită designului subțire, arată elegant, nu se supraîncălzește și LED-urile individuale nu sunt vizibile. Desigur, funcționarea este silențioasă și fără întreținere, cu o durată lungă de viață.
Corpul de iluminat este potrivit pentru iluminatul zilnic pe termen lung, în intervalul de aproximativ 10–12 ore pe zi. Funcționarea continuă mai lungă poate afecta durata de viață a produsului și poate duce la pierderea garanției.
| Clasă energetică | D |
| Clasificare după mărime | 300 x 1200 mm, 30 x 120 cm |
| Culoarea luminii | alb natural |
| Culoarea produsului | alb |
| Diametru decupaj | 275 x 1175 mm |
| Dimabil | NU (după înlocuirea sursei de alimentare DA) |
| Dimensiuni | 295 x 1195 x 35 mm |
| Durată de viață | 50.000 ore |
| Flux luminos | 4800 lm |
| Formă | rectangular |
| Garanție | 5 ani |
| Grad de protecție | IP65 |
| Indice de redare a culorilor (CRI) | >80 Ra |
| Material | aluminiu, plastic |
| Putere | 40 W |
| Temperatură de culoare | 4000 K |
| Tensiunea de intrare | AC 230 V |
| Unghiul fasciculului | 112° |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
