Panou LED alb încastrat cu arcuri 60 x 60cm 40W UGR Economic
Descriere
Panoul LED de 60 x 60 cm și 40 W reprezintă o soluție de iluminat economică și fiabilă, cu o eficiență de 100 lm/W și un flux luminos de 4.000 lm.
Pachetul include și cleme de montaj pentru instalarea încastrată a panoului LED în gips-carton. Pachetul conține 4 suporturi pentru fixarea fermă și sigură a panoului.
Capacul microprismatic UGR asigură o dispersie uniformă a luminii și reduce semnificativ strălucirea neplăcută, contribuind la un confort vizual sporit în timpul lucrului pe termen lung sau al șederii în interior.
Panoul LED poate fi dimabil după înlocuirea driverului original non-dimabil cu un driver de alimentare dimabil compatibil. Ulterior, corpul de iluminat poate fi controlat printr-un variator triac.
O construcție fiabilă, funcționare silențioasă fără zgomot și o durată de viață de până la 50.000 de ore sunt completate de garanția extinsă de 3 ani.




Panoul LED luminează instantaneu la putere maximă, atinge o luminozitate ridicată și nu este predispus la comutări frecvente. Datorită designului subțire, arată elegant, nu se supraîncălzește și LED-urile individuale nu sunt vizibile. Desigur, funcționarea este silențioasă și fără întreținere, cu o durată lungă de viață.
Corpul de iluminat este potrivit pentru iluminatul zilnic pe termen lung, în intervalul de aproximativ 10–12 ore pe zi. Funcționarea continuă mai lungă poate afecta durata de viață a produsului și poate duce la pierderea garanției.
| Clasă energetică | E |
| Clasificare după mărime | 600 x 600 mm, 60 x 60 cm |
| Culoarea luminii | alb natural |
| Culoarea produsului | alb |
| Diametru decupaj | 575 x 575 mm |
| Dimabil | NU (după înlocuirea sursei de alimentare DA) |
| Dimensiuni | 595 x 595 x 34 mm |
| Durată de viață | 50.000 ore |
| Factor de orbire (UGR) | UGR<19 |
| Flux luminos | 4000 lm |
| Formă | pătrat |
| Garanție | 3 ani |
| Grad de protecție | IP20 |
| Indice de redare a culorilor (CRI) | >80 Ra |
| Material | aluminiu, plastic |
| Putere | 40 W |
| Temperatură de culoare | 4000 K |
| Tensiunea de intrare | AC 230 V |
| Unghiul fasciculului | 85° |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
