Panou LED alb încastrat cu arcuri 62 x 62cm 16-35W Premium
Descriere
Panoul LED premium de 62 x 62 cm oferă putere reglabilă în intervalul 16–35 W și o eficiență luminoasă ridicată de până la 140 lm/W.
Pachetul include și cleme de montaj pentru instalarea încastrată a panoului LED în gips-carton. Pachetul conține 4 suporturi pentru fixarea fermă și sigură a panoului.
Prin intermediul comutatorului DIP integrat, puteți selecta cu ușurință puterea dorită 16 / 18 / 21 / 25 / 27 / 31 / 33 / 35 W și astfel adapta intensitatea luminii la spațiul respectiv. Panoul este livrat cu o sursă de alimentare de înaltă calitate Lifud cu o tensiune de ieșire de 28–42 V, datorită căreia se remarcă prin funcționare fiabilă și durată lungă de viață susținută de o garanție de 5 ani.
Posibilitatea de reglare a intensității luminoase (dimming) este disponibilă la utilizarea unui variator triac și a sursei 102284 sau prin intermediul sursei de alimentare PL1 de la MiBoxer.




Panoul LED luminează instantaneu la putere maximă, atinge o luminozitate ridicată și nu este predispus la comutări frecvente. Datorită designului subțire, arată elegant, nu se supraîncălzește și LED-urile individuale nu sunt vizibile. Desigur, funcționarea este silențioasă și fără întreținere, cu o durată lungă de viață.
Corpul de iluminat este potrivit pentru iluminatul zilnic pe termen lung, în intervalul de aproximativ 10–12 ore pe zi. Funcționarea continuă mai lungă poate afecta durata de viață a produsului și poate duce la pierderea garanției.
| Clasă energetică | C |
| Clasificare după mărime | 620 x 620 mm, 62 x 62 cm |
| Culoarea luminii | alb natural |
| Culoarea produsului | alb |
| Diametru decupaj | 605 x 605 mm |
| Dimabil | NU (după înlocuirea sursei de alimentare DA) |
| Dimensiuni | 620 x 620 x 32 mm |
| Durată de viață | 50.000 ore |
| Factor de orbire (UGR) | UGR<22 |
| Flux luminos | 2240 lm, 2520 lm, 2940 lm, 3500 lm, 3780 lm, 4340 lm, 4620 lm, 4900 lm |
| Formă | pătrat |
| Garanție | 5 ani |
| Grad de protecție | IP20 |
| Indice de redare a culorilor (CRI) | >80 Ra |
| Material | aluminiu, plastic |
| Putere | 16 W, 18 W, 21 W, 25 W, 27 W, 31 W, 33 W, 35 W |
| Temperatură de culoare | 4000 K |
| Tensiunea de intrare | AC 230 V |
| Unghiul fasciculului | 112° |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
