Panou LED alb încastrat pătrat 170 x 170mm 12W CCT Economic+
Descriere
Panou LED CCT Economic+ de 12W pătrat, accesibil ca preț, cu dimensiunile de 170,8 x 170,8 mm este o soluție potrivită pentru montarea pe tavan sau pe perete. Se încadrează în categoria corpurilor de iluminat încastrate, iar datorită arcurilor, instalarea este rapidă și simplă. Pentru montaj, este necesară crearea unei gauri de 150 x 150 mm. Finisajul alb este discret și se integrează ușor în interioare moderne sau clasice.
Panoul LED este echipat cu cipuri LED SMD de înaltă calitate de la Cree, care asigură o durată lungă de viață, funcționare fiabilă și o iluminare uniformă, fără puncte vizibile ale diodelor individuale. Fluxul luminos de 1320 lumeni, împreună cu unghiul de 120°, oferă o iluminare plăcută și suficient de largă pentru locuințe, holuri, birouri, bucătării, săli de expoziție, holuri de intrare sau săli de conferințe.
Un mare avantaj al acestui model este comutatorul DIP integrat pentru schimbarea temperaturii de culoare. Înainte de instalarea propriu-zisă, puteți alege cu ușurință dacă preferați lumină albă caldă la 3000K, lumină albă neutră de zi la 4000K sau lumină albă rece la 6500K.
Sursa de alimentare de înaltă calitate și construcția durabilă contribuie la funcționarea fiabilă și la o durată de viață de până la 30.000 de ore. Panoul LED luminează instantaneu la putere maximă, nu este predispus la porniri/opriri frecvente, nu emite sunete neplăcute și, datorită tehnologiei LED moderne, se încălzește mai puțin în comparație cu corpurile de iluminat clasice. Avantajul este, de asemenea, consumul redus de energie electrică și funcționarea fără întreținere.
Oferim o garanție extinsă de 6 ani pentru produs.

| Clasă energetică | E |
| Clasificare după mărime | 170 x 170 mm |
| Culoarea luminii | alb cald, alb natural, alb rece, CCT |
| Culoarea produsului | alb |
| Diametru decupaj | 150 x 150 mm |
| Dimabil | NU |
| Dimensiuni | 170,8 x 170,8 x 28,8 mm |
| Durată de viață | 30.000 ore |
| Flux luminos | 1320 lm |
| Formă | pătrat |
| Garanție | 6 ani |
| Grad de protecție | IP20 |
| Indice de redare a culorilor (CRI) | >80 Ra |
| Material | plastic |
| Putere | 12 W |
| Temperatură de culoare | 3000-6500 K |
| Temperatura de lucru | -20°C până la 45°C |
| Tensiunea de intrare | AC 230 V |
| Tip LED | LED SMD Cree |
| Unghiul fasciculului | 120° |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
