Panou LED suspendat alb 30 x 120cm 16-35W UGR CRI Proiect
Descriere
Panoul LED suspendat premium de 30 x 120 cm oferă putere reglabilă în intervalul 16–35 W și o eficiență luminoasă ridicată de până la 140 lm/W. Setul include, de asemenea, un elegant sistem de suspensie pe cablu, datorită căruia panoul arată modern și se potrivește în birouri, săli de clasă, cabinete medicale, studiouri de proiectare și alte spații unde confortul vizual ridicat este important.
Modelul UGR dispune de un capac microprismatic special, care asigură o distribuție uniformă a luminii și reduce semnificativ orbirea neplăcută. Datorită acestui fapt, iluminatul este mai plăcut pentru ochi chiar și în timpul unei șederi prelungite în interior.
Cu ajutorul comutatorului DIP integrat, puterea dorită 16 / 18 / 21 / 25 / 27 / 31 / 33 / 35 W poate fi setată cu ușurință și intensitatea luminii poate fi adaptată cerințelor specifice ale spațiului.
Un mare avantaj este, de asemenea, calitatea înaltă a redării culorilor cu un indice CRI mai mare de 90. Culorile obiectelor iluminate par naturale și fidele, lucru pe care îl veți aprecia în special în spațiile unde accentul este pus pe percepția precisă a detaliilor și pe confortul vizual maxim.
Panoul LED este livrat cu o sursă de alimentare de înaltă calitate Lifud cu o tensiune de ieșire de 28–42 V, datorită căreia se caracterizează prin funcționare stabilă și o durată lungă de viață, susținută de o garanție de 5 ani.
Posibilitatea de dimare este disponibilă la utilizarea unui variator triac și a sursei 102284 sau prin utilizarea sursei de alimentare PL1 de la MiBoxer.




Panoul LED luminează instantaneu la putere maximă, atinge o luminozitate ridicată și nu este predispus la comutări frecvente. Datorită designului subțire, arată elegant, nu se supraîncălzește și LED-urile individuale nu sunt vizibile. Desigur, funcționarea este silențioasă și fără întreținere, cu o durată lungă de viață.
Corpul de iluminat este potrivit pentru iluminatul zilnic pe termen lung, în intervalul de aproximativ 10–12 ore pe zi. Funcționarea continuă mai lungă poate afecta durata de viață a produsului și poate duce la pierderea garanției.
| Clasă energetică | C |
| Clasificare după mărime | 300 x 1200 mm, 30 x 120 cm |
| Culoarea luminii | alb natural |
| Culoarea produsului | alb |
| Dimabil | NU (după înlocuirea sursei de alimentare DA) |
| Dimensiuni | 295 x 1195 x 32 mm |
| Durată de viață | 50.000 ore |
| Factor de orbire (UGR) | UGR<19 |
| Flux luminos | 2240 lm, 2520 lm, 2940 lm, 3500 lm, 3780 lm, 4340 lm, 4620 lm, 4900 lm |
| Formă | rectangular |
| Garanție | 5 ani |
| Grad de protecție | IP20 |
| Indice de redare a culorilor (CRI) | >90 Ra |
| Material | aluminiu, plastic |
| Putere | 16 W, 18 W, 21 W, 25 W, 27 W, 31 W, 33 W, 35 W |
| Temperatură de culoare | 4000 K |
| Temperatura de lucru | -20°C până la 40°C |
| Tensiunea de intrare | AC 230 V |
| Unghiul fasciculului | 85° |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
