Temporizator mecanic de irigare cu 1 ieșire
Descriere
Bucurați-vă de irigare confortabilă și economică cu temporizatorul manual de irigare, care vă permite să setați cu ușurință cât de des și cât timp să fie udată grădina. Pur și simplu rotiți butoanele de control și selectați intervalul de irigare dorit (de la 1 la 72 de ore) și durata acestuia (de la 3 la 120 de minute). Datorită alimentării cu baterii și filtrului de apă integrat, temporizatorul este complet autonom și nu necesită instalare complexă.
Dispozitivul este rezistent la apă cu clasa de protecție IP54. Datorită adaptorului integrat, se conectează ușor la robinetele obișnuite de apă cu filet de 1" sau 3/4". Funcționarea fiabilă este asigurată până la o presiune de 8 bar și un debit de 35 de litri pe minut, fiind ideală pentru irigarea gazonului, a straturilor de flori sau a serelor. Un practic indicator LED avertizează suplimentar în cazul nivelului scăzut al bateriei.
Cu acest ajutor, veți avea certitudinea că grădina dumneavoastră primește exact atâta apă cât are nevoie – și asta fără prezența dumneavoastră constantă.
| Alimentare | baterie (2x AA) |
| Dimensiuni | 140 x 155 x 75 mm |
| Garanție | 2 ani |
| Grad de protecție | IP54 |
| Debit maxim | 35 l/min |
| Presiunea apei de funcționare | 0,5 - 8 bari |
| Fir de intrare | 1", 3/4" |
| Fir de ieșire | 3/4" |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
