Termostat de cameră manual cu fir P5603R
Descriere
Termostatul de cameră manual, cu fir, P5603R reprezintă o soluție simplă și fiabilă pentru controlul încălzirii sau răcirii în locuință și birou. Menține o temperatură stabilă în intervalul 5°C - 30°C, prevenind supraîncălzirea și fluctuațiile neplăcute, ajutând astfel la economisirea energiei și la creșterea confortului.
Operarea termostatului este extrem de intuitivă – temperatura dorită se setează cu ajutorul unui cadran rotativ, marcat clar cu o scală. Datorită acestui fapt, termostatul este potrivit chiar și pentru copii, seniori sau utilizatori mai puțin familiarizați cu tehnologia. Temperatura curentă și cea setată este afișată simplu pe un ecran LCD lizibil, care vă oferă o imagine de ansamblu imediată asupra condițiilor de temperatură din cameră.
Acest model poate fi utilizat atât cu sistemul de încălzire, cât și cu aerul condiționat, astfel încât vă va servi pe tot parcursul anului – iarna va menține o căldură plăcută, vara răcește camera fără salturi bruște de temperatură. Alimentarea se realizează cu ajutorul a două baterii AA (tip creion), incluse în pachet, iar despre necesitatea înlocuirii lor veți fi informat la timp de către indicatorul de stare a bateriei.
Pachetul include, de asemenea, șuruburi pentru montarea pe perete, astfel încât instalarea este rapidă și nu necesită unelte speciale sau intervenție profesională. Datorită designului său discret, de culoare albă, termostatul se va integra în orice interior și va deveni un ajutor discret, dar util, pentru controlul confortabil al temperaturii.
| Alimentare | baterie (2x AA) |
| Culoarea produsului | alb |
| Dimensiuni | 40 x 93 x 86 mm |
| Display iluminat din spate | NU |
| Distribuție reglabilă a temperaturii | 0,4°C |
| Măsurarea temperaturii | 0°C până la 40°C, rezoluție 1°C |
| Protecție împotriva înghețului | DA |
| Sarcina comutată | 6 A rezistiv, 2 A inductiv |
| Setarea temperaturii | 5°C până la 30°C, în trepte de 1°C |
| Funcția PORNIT/OPRIT | NU |
| Calibrarea temperaturii | NU |
| Funcție de sărbători | NU |
| Funcție de reducere a intensității | NU |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
