Panou LED alb încastrat cu arcuri 60 x 60cm 16-35W UGR CCT Proiect
Descriere
Panoul LED premium de 60 x 60 cm oferă putere reglabilă în intervalul 16–35 W și o eficiență luminoasă ridicată de până la 130 lm/W.
Pachetul include și cleme de montaj pentru instalarea încastrată a panoului LED în gips-carton. Pachetul conține 4 suporturi pentru fixarea fermă și sigură a panoului.
Modelul UGR dispune de un capac microprismatic special, care asigură o distribuție uniformă a luminii și reduce semnificativ orbirea neplăcută. Datorită acestui fapt, iluminatul este mai plăcut pentru ochi chiar și în timpul unei șederi prelungite în interior.
Cu ajutorul comutatorului DIP integrat, puterea dorită 16 / 18 / 21 / 25 / 27 / 31 / 33 / 35 W poate fi setată cu ușurință și intensitatea luminii poate fi adaptată cerințelor specifice ale spațiului. Panoul permite alegerea între lumină albă caldă cu o temperatură de 3000K, lumină albă neutră cu o temperatură de 4000K și lumină albă rece cu o temperatură de 6000K.
Panoul LED este livrat cu o sursă de alimentare de înaltă calitate Lifud cu o tensiune de ieșire de 28–42 V, datorită căreia se caracterizează prin funcționare stabilă și o durată lungă de viață, susținută de o garanție de 5 ani.




Panoul LED luminează instantaneu la putere maximă, atinge o luminozitate ridicată și nu este predispus la comutări frecvente. Datorită designului subțire, arată elegant, nu se supraîncălzește și LED-urile individuale nu sunt vizibile. Desigur, funcționarea este silențioasă și fără întreținere, cu o durată lungă de viață.
Corpul de iluminat este potrivit pentru iluminatul zilnic pe termen lung, în intervalul de aproximativ 10–12 ore pe zi. Funcționarea continuă mai lungă poate afecta durata de viață a produsului și poate duce la pierderea garanției.
| Clasă energetică | D |
| Clasificare după mărime | 600 x 600 mm, 60 x 60 cm |
| Culoarea luminii | alb cald, alb natural, alb rece, CCT |
| Culoarea produsului | alb |
| Diametru decupaj | 575 x 575 mm |
| Dimabil | NU (după înlocuirea sursei de alimentare DA) |
| Dimensiuni | 595 x 595 x 35 mm |
| Durată de viață | 50.000 ore |
| Factor de orbire (UGR) | UGR<19 |
| Flux luminos | 2340 lm, 4030 lumeni, 2080 lumeni, 2730 lumeni, 3250 lumeni, 3510 lumeni, 4290 lumeni, 4550 lumeni |
| Formă | pătrat |
| Garanție | 5 ani |
| Grad de protecție | IP20 |
| Indice de redare a culorilor (CRI) | >80 Ra |
| Material | aluminiu, plastic |
| Putere | 16 W, 18 W, 21 W, 25 W, 27 W, 31 W, 33 W, 35 W |
| Temperatură de culoare | 3000-6000 K |
| Tensiunea de intrare | AC 230 V |
| Unghiul fasciculului | 85° |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
